hİkayemİz

SOR’UN ekibi olarak girşimciliğin rutini bozmak ve problemlere yeni çözümler üretmek olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden 2014 yılında kurum içi girişimcilik programında ortaya çıkan girişimimizi “Şirketlerin Whatsapp’ı olma” sürecinden bu güne markaların yazılı iletişimini tek bir yerden yönetebileceği bir platform ve markaların müşterileriyle iletişim kurma şeklini değiştirmeyi hedefleyen bir şirket haline getirdik. Bunu yaparken; değer önermemizin temeline önce insanı daha sonra da Yapay Zeka’yı oturttuk.

Büyüme ve Finansman Süreci

2014 yılında bir mobil uygulama yapıp tüm markaları bir araya toplamayı hayal etme fikrini yani “Şirketlerin Whatsapp’ı olma” hedefini ortaya atarken iki büyük problemimiz vardı. İlki ekipte yazılımcımız yoktu ve güvenebileceğimiz teknik ortaklara ihtiyacımız vardı. İkincisi de büyümek için melek yatırımcıya ihtiyacımız vardı. Bu süreçleri doğru işbirlikleri ve ortaklıklar yaparak atlatıp bugün teknoloji sektöründe önemli bir yerde şirketimizi konumlandırdık.

Sınırların Ötesinde

Bugüne baktığımızda SOR’UN 5 yıllık bir şirket olma yolunda ilerliyor. 4 kişi yola çıktığımız bu hikâyede, artık 25 kişiyiz. Türkiye’nin en büyük markalarından 30’una hizmet veriyoruz. Bugün hayatımızda ilk gün uğraştığımızdan çok daha farklı problemlerimiz var. Muhtemelen bundan 1–2 yıl sonra daha farklı problemlerimiz olacak ancak SOR’UN hala ilk günkü gibi, yeni bir girişimmiş gibi hareket etmeye devam ediyor: Çevik, esnek ve ezber bozan.

Ekİp arkadaşlarımız
Atacan Korkmaz
Software Developer
Şule Nur Sarı
Integration Engineer
Sinan Soysal
Marketing Consultant
Semih Erten
Senior Product Analyst
Rıdvan Kartal
Full Stack Developer
Ozan Bozkurt
Co-founder, Engineering
Kübra Sülün
Conversitonal AI Designer
Ozan Kınasakal
Software Developer
Ece Yenisöz Bekdikli
Conversational AI Designer
Berk Alaybeyoğlu
Business Operation Manager
Ahmad Mhaish
Lead Software Developer
Oğuzhan Başeğmez
Co-founder, Business Development & Sales
Anıl Kiper
Co-founder, Product & Marketing
Dilara Yazıcı
Conversational AI Designer
Ebru Kadıoğlu
Product Analyst
Mertcan Keskinoğlu
Business Operation Manager
Özgür Doğan
Co-founder, Engineering
SOR'UN TEAM
Writer