travel

Yeni nesil kullanıcılara hitap ediyorsanız, işlerinizi daha az maliyetli ve daha hızlı yollarla çözmek istiyorsanız chatbotlar çok iyi bir alternatif olabilir.

Bu yazımızda anlatacağımız Visa Checkbot, vize sürecinizi kolaylaştırmak ve daha hızlı hale getirmek için geliştirilmiş bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Tatil ya da iş amacıyla sık seyahate çıkan insanların rutin olarak yaptıkları bazı işlemler vardır. Hepimizin bildiği gibi bu süreçler oldukça angarya olabiliyor. Özellikle gidilecek ülkenin vize gereksinimlerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşamamak en önemli problemlerden biri olarak göze çarpıyor.

Çoğumuzun yaptığı gibi seyahate çıkacak kişiler de gidecekleri ülkenin istediği vize evraklarını eksiksiz listeleyecek güvenilir bir web sitesi bulabilmek ümidiyle Google’a koşuyor. İşlerine yarayıp yaramayacağından emin olamadıkları mobil uygulamalara göz atıyor ya da daha geleneksel bir yöntem tercih edip bu konuyla ilgili seyahat acentelerinden yardım istiyorlar.

Google’ın anahtar kelime aracını kullanarak yaptığımız bir anahtar kelime araştırmasında bile on binlerce aramanın yapıldığını görebiliyoruz.

Bu durum sadece seyahat etmek isteyenlerin değil, seyahat acentelerinin ve elçiliklerin de her gün vize hakkında çok sayıda soru almaları nedeniyle iş yüklerinin artmasının sonucu olarak insanlara geri dönüş sürelerinin uzamasına ve verimsizliğe neden oluyor.

Vize Evrak Karmaşasına Yapay Zeka Çözümü

Tüm bu angarya süreci yönetmek ve verimliliği arttırmak için Visa Checkbot adlı chatbot ortaya çıkıyor. Gideceğiniz ülke için ihtiyaç duyacağınız tüm vize evrakları hakkında gerekli bilgileri sunan - ve böylece sizi büyük bir zahmetten kurtaran - bir chatbot. Vize botunuz ile yapacağınız birkaç saniyelik bir sohbetten sonra ihtiyacınız olan bilgiye kolayca ve ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Milyonlarca gezgin için de son derece faydalı bir seçenek.

Bu iş için en uygun platform ne olabilirdi? Çözüm olarak bu bir web sitesi olabilirdi ama bunun mahremiyet sıkıntıları doğurma ihtimali vardı (Kullanıcılar için yeteri kadar güvenli mi, değil mi? AB Veri Koruma Regülasyonları’na ne kadar uygun olabilir? vs.). Mobil uygulamalar oldukça kullanışlı gibi olmakla beraber sırf bir konuda kısaca bilgilendirilmek için bütün bir uygulamayı indirme fikri de çok cazip gözükmüyor (Sonuçta yükleyeceğiniz her yeni uygulama, telefonunuzun biraz daha yavaşlaması anlamına gelebilir.).

Chatbot'ların işinize nasıl katkı sağlayacağını öğrenmek,çözümlerimizi dinlemek isterseniz bizimle iletişime geçin. Geleceği bizimle yakalayın

Visa Checkbot — Vize Sürecinizi Kolaylaştıracak Bir Chatbot

Vize İşlerinizi daha az maliyetli ve daha hızlı yollarla çözmek istiyorsanız, yapay zeka destekli chatbotlar iyi bir alternatif olabilir.