Yeni nesil kullanıcılara hitap ediyorsanız, işlerinizi daha az maliyetli ve daha hızlı yollarla çözmek istiyorsanız chatbotlar çok iyi bir alternatif olabilir.

Bu yazımızda anlatacağımız Visa Checkbot da vize sürecinizi kolaylaştırmak ve daha hızlı hale getirmek için geliştirilmiş bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Tatil ya da iş amacıyla sık seyahate çıkan insanların rutin olarak yaptıkları bazı işlemler vardır. Hepimizin bildiği gibi bu süreçler oldukça angarya olabiliyor. Özellikle gidilecek ülkenin vize gereksinimlerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşamamak en önemli problemlerden biri olarak göze çarpıyor.

Çoğumuzun yaptığı gibi seyahate çıkacak kişiler de gidecekleri ülkenin istediği vize evraklarını eksiksiz listeleyecek güvenilir bir web sitesi bulabilmek ümidiyle Google’a koşuyor, işlerine yarayıp yaramayacağından emin olamadıkları mobil uygulamalara göz atıyor, ya da daha geleneksel bir yöntem tercih edip bu konuyla ilgili seyahat acentelerinden yardım istiyorlar.

Google’ın anahtar kelime aracını kullanarak yaptığımız detaylı olmayan bir anahtar kelime araştırmasında bile onbinlerce aramanın yapıldığını görebiliyoruz.

Bu durum yalnızca seyahat etmek isteyenlerin değil; aynı zamanda seyahat acentelerinin ve elçiliklerin de vize hakkında her gün çok sayıda soru almaları nedeniyle iş yüklerinin artmasına ve dolayısı ile insanlara geri dönüş sürelerinin uzamasına, dolayısı ile verimsizliğe sebep oluyor.

Vize Evrak Karmaşasına Yapay Zeka Çözümü

Tüm bu angarya süreci yönetmek ve verimsizliği azaltmak için Visa Checkbot adlı chatbot ortaya çıkıyor. Gideceğiniz ülke için ihtiyaç duyacağınız tüm vize evrakları hakkında gerekli bilgileri sunan –ve böylece sizi büyük bir zahmetten kurtaran- bir chatbot. Vize botunuzla yapacağınız birkaç saniyelik bir sohbetten sonra, ihtiyacınız olan bilgiye kolayca ve ücretsiz olarak- ulaşabilme imkanı… Milyonlarca gezgin için de son derece faydalı bir seçenek…

Bu iş için en uygun platform ne olabilirdi? Çözüm olarak bu bir web sitesi olabilirdi, ama bunun mahremiyet sıkıntıları doğurma ihtimali vardı.(kullanıcılar için yeteri kadar güvenli mi, değil mi? AB Veri Koruma Regülasyonları’na ne kadar uygun olabilir? vs.) Mobil uygulamalar oldukça kullanışlı gibiydi, fakat sırf bir konuda kısaca bilgilendirilmek için bütün bir uygulamayı indirme fikri de çok cazip gözükmüyor. (sonuçta yükleyeceğiniz her yeni uygulama, telefonunuzun biraz daha yavaşlaması anlamına gelebilir.) Bunun üzerine, kullanıcıları gitmek istedikleri ülkelerin vize gereksinimleri hakkında bilgilendirecek bir chatbot konsepti bu çözüm için oldukça ideal gözüküyor. Bu sayede kimse ihtiyacı olan bilgileri almak için bir uygulama indirmek ya da internette arama yapmak zorunda kalmıyor. Kulağa çok cazip geliyor değil mi?

İş süreçlerinizi yapay zeka ile geliştirilmiş chatbotlarla kolaylaştırmak, hızlandırmak ve süreçlerinizin verimliliğini artırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.